UKRAINA

WSPIERAMY PRZYSZŁOŚĆ DZIECI Z NOWEGO ROZDOŁU

W kwietniu 2013 roku zorganizowaliśmy wyjazd charytatywny do Nowego Rozdołu i okolic na Kresach wschodnich, mający na celu nawiązanie współpracy z miejscowymi organizacjami oraz dotarcie z paczkami z odzieżą i środkami czystości zakupionymi dzięki darczyńcom dla polskich rodzin. Wolontariusze biorący udział w wyjeździe wzięli udział w spotkaniach z Towarzystwem Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej w Drohobyczu oraz z Towarzystwem Pomocy Polakom „Wielkie Serce” w Nowym Rozdole.

W październiku 2013 roku zorganizowaliśmy przy współpracy ze Stowarzyszeniem Wychowanków Zespołu Tańca Ludowego AWF „Krakowiak” przyjazd zespołu „Kresowianka” z Nowego Rozdołu. W czasie pobytu dzieci w Polsce został zrealizowany program obejmujący zwiedzanie Krakowa, wspólną próbę z tancerzami z Zespołu Tańca Ludowego AWF „Krakowiak” oraz występy w Domu Harcerza przy ul. Lotniczej 1 i w szkole podstawowej nr 36 przy ul. Mazowieckiej 70 w Krakowie.