W podkrakowskich Janowicach został otwarty Dom Superbohaterów, który zapewni bezpieczne miejsce do życia dla ósemki dzieci, potrzebujących opieki, akceptacji i dobrych uczuć .  W dniu 3 października 2023 roku mieliśmy zaszczyt gościć wiele wspaniałych osób, które pomogły w realizacji projektu i miały swój wkład w proces tworzenia domu oraz rodziny z innych krakowskich placówek opiekuńczo- wychowawczych typu rodzinnego.

Dom Superbohaterów to jednorodzinny dom o ciekawej bryle, który powstał z inicjatywy oraz w wyniku współpracy prywatnych osób, Martyny i Pawła Gniadkowskich, którzy sfinansowali budowę domu o powierzchni 300 m kw. oraz Fundacji im. Jacka i Piotra Michalskich, która pozyskała rodzinę oraz finansowanie na prowadzenie placówki w ramach zadania publicznego pn. Prowadzenie placówki opiekuńczo-wychowawczej typu rodzinnego zapewniającej 8 miejsc w lokalu Podmiotu w okresie od 01.10.2023 r. do 30.11.2025 r. ze środków Miasta Krakowa. Organizatorem wydarzenia była Fundacja im. Jacka i Piotra Michalskich.

Uroczystość zainaugurowały krótkie przemówienia zaproszonych gości, w trakcie których padło wiele wzruszających słów.

– Spotykamy się dzisiaj w gronie osób, które nie są obojętne na los dzieci. Mówimy o superbohaterach, którzy będą tu mieszkać, ale superbohaterowie, to także te osoby, które poświęcają cząstkę swojego życia dla innych i za to serdecznie im dziękuję – mówił wiceprezydent  Andrzej Kulig podczas uroczystego otwarcia placówki. 

Podczas wydarzenia zostały wręczone statuetki z podziękowaniami osobom i firmom, które miały swój wkład w tworzeniu domu, po czym nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi przez Prezesa Zarządu Fundacji – Ewę Olechowską. Paweł Gniadkowski – donator Fundacji – wręczył klucze rodzinie. Dom poświęcił ks. proboszcz miejscowej parafii w Janowicach ks. Jan Mrózek. Uczestnicy wydarzenia mieli możliwość obejrzenia nowo powstałego domu.

„Dom Superbohaterów” jest drugą placówką opiekuńczo-wychowawczą typu rodzinnego, którą prowadzi Fundacja im. Jacka i Piotra Michalskich. Pierwsza znajduje się przy ul. Prylińskiego w Krakowie.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.